15 października zabrałam się z dwoma osobami zobaczyć co to jest Łódź Design Festival. Organizowany od 2007 roku do tej pory nie przyciągał branży łazienkowej, a tym razem pojawiła się Roca,Laufen, Geberit, Deante, Marmorin. Wpisali się lepiej lub gorzej w ideę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. 
W fantastycznym klimacie loftów, na przestrzeni jakiej chyba nie znajdzie się w Warszawie, można było zobaczyć naprawdę wiele ciekawych rzeczy i absolutnie nie był to zmarnowany czas. 

http://lodzdesign.com/festiwal/wydarzenia/warsztaty-i-spacery/

Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. Powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Centralnym punktem festiwalu jest zawsze tematyczny Program Główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Dzięki prowadzonemu od początku dialogowi z odbiorcami, festiwalowy program wzbogacał się o nowe elementy, aż osiągnął obecny kształt, na który poza wystawami składają się m.in.: make me! – konkurs dla początkujących projektantów; must have – projekt wyłaniający najlepsze polskie wdrożenia; wykłady i prezentacje będące źródłem wzajemnych inspiracji; Edukreacja – strefa edukacyjna dla dzieci.
ŁDF to obecnie najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne, architekturę, projektowanie usług, aż po modę. Skupia ludzi, którzy dzięki otwartości umysłu i zaangażowaniu podejmują różne wyzwania, mających odwagę projektować i zmieniać otoczenie na lepsze.
Festiwal odwiedziło w trakcie dotychczasowych edycji ponad 270 000 osób z całego świata.

Wystawa produktów codziennego użytku, które w momencie ich wynalezienia były swego rodzaju rewolucją:

Czeska ekspozycja na bazie pop-cornu:

Ta Pani w berecie pod tablicą Fabryka Designu jest moją faworytą:)

Teraz kilka bardziej standardowych mimo wszystko ekspozycji, które mimo że ładnie pokazują produkty, to jak na mój gust nie wpisały się w stylistykę tej imprezy:

Podsumowując – bardzo ciekawa impreza, widać że mamy wielu wspaniałych projektantów, rzeczy są dobrej jakości, interesujące. Nie ma ich w normalnych sklepach, co ma swoje plusy i minusy. Zdjęcia w interencie bowiem nie wystarczą, żeby zaufać jakości nieznanego produktu.