Miesiąc temu dostaliśmy zaproszenie Banku BPH na event w Ufficio Primo, Warszawa Wspólna 62. Oczywiście jako wieloletni korporacyjni klienci wybieramy się, ale ani miejsce ani adres nic mi nie mówiło, a zupełnie nie miałam czasu żeby się tym zainteresować. 
Dopiero przed samym wejściem do budynku zaczęło mi się przypominać, że to chyba tutaj było Ground Zero – swego czasu najlepszy klub w Polsce, dawny schron atomowy partii. A prywatnie miejsce pełne sentymentu, bo właśnie tam poznałam swojego przyszłego aktualnego męża:). Czas leci – to już 18 lat:)
Weszliśmy i padliśmy w wrażenia, serio. Budynek odrestaurował Kulczyk na najwyższym poziomie. Czapki z głów ! 

Atrakcją wieczoru był koncert Leszka Możdżera, Larsa Danielssona oraz Zohara Fresco. Nie wiem czemu byłam przekonana że Możdżer jest w wieku sławnych starych jazzmanów.. Może dlatego że mamy w domu wszystkie jego płyty, jeszcze z czasów zespołu Miłość. Nigdy ich nie słuchałam….

Nagłośnienie i oświetlenie sali było wspaniałe, w takich warunkach nawet nowoczesny jazz jest ogromną przyjemnością dla każdego. A już kawałek Nirvany w wykonaniu tego tria nabierał specjalnego brzmienia, rewelacja. 

Miałam wrażenie, że z galerii pilnuje nas kilka klonów Dartha Vadera:)

Po koncercie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek – niebiański – na poziomie dawnego Ground Zero. Wydaje mi się że podłoga jest wyżej niż była te 18 lat temu. 

Podsumowując – byliśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem, bardzo zadowoleni z miejsca w którym mieliśmy przyjemność się znaleźć. Kulczyk był bogatym facetem, a do tego prawdziwym znawcą i mecenasem sztuki, nie można mu tego odmówić. 

http://www.ufficioprimo.pl/pl,event.html – aktualna strona obiektu 
Historia: 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Leykam architekt Marek Leykam 1908-1983