W środę 3 Króli, czyli niespodziewanie wolny dzień w środku tygodnia, zaplanowaliśmy sobie pizza day. Qba nasz doszedł do perfekcji w przygotowywaniu i wałkowaniu ciasta, nagrzewaniu kamienia, dodatków innych do każdej pizzy. Mieliśmy za mało zwykłej mąki, więc pierwszy raz zrobił tez z mąki pełnoziarnistej i trzeba przyznać że też była świetna.
ciasto na pizzę, pizza
ciasto na pizzę, pizza ciasto na pizzę, pizza
ciasto na pizzę, pizza ciasto na pizzę, pizza ciasto na pizzę, pizza
Najedliśmy się jak bąki, później dojechała babcia z dziadkiem i im również bardzo smakowało. Takie przyjemności jednak serwujemy sobie tylko raz na jakiś czas.
W sobotę 2 stycznia też mieliśmy kuchenne rewolucje – dwóch Tajwańczyków, Meksykanka, Qba, Maks i Tala, gotowali tajwańskie dania. Zamieszania było co niemiara, chłopaki nie mają doświadczenia takiego jak Qba. Zrobienie ciasta na kuleczki do bubble milk tea trwało ponad godzinę, po czym przyszedł Qba i machnął im to samo w 5 minut 😉

Na tym zdjęciu jest już druga, udana partia ciasta z tapioki.
bubble milk tea, ciasto bubble milk tea, ciasto
bubble milk teaGeneralnie są to kuleczki (tutaj wyszły kwadraciki) z tapioki czyli takiej mąki ziemniaczanej. I to jest najtrudniejsze w tym przepisie:
https://www.youtube.com/watch?v=qVbGeEuyMvI
https://www.youtube.com/watch?v=RhH5U4v5xn8
Na filmach to PROSTE! W rzeczywistości mąka była wszędzie 🙄  Deser był smaczny i jak sądzę bardzo kaloryczny.
Zabawy jednak było mnóstwo. Później chłopaki robili tajwańskie dania z ryżem, omletami, pomidorami, kiełbaskami itd. Wszyscy zajadali się aż miło.